W dniu 22.10.2018r. w ramach 100 - rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyło się spotkanie uczniów klasy I TEI z Panem Witoldem Mołodyńskim, autorem książek „Bieszczadzkie okupacje 1939 - 1945” i „Z pamięci bieszczadnika”. Organizatorami tej „żywej lekcji historii” w naszej szkole byli mgr Katarzyna Juźwik
i mgr Jarosław Janusz.

Na początku spotkania osobę „kronikarza przedwojennych Bieszczadów” przedstawił zgromadzonej młodzieży nauczyciel historii w ZSTiA, by następnie oddać głos autorowi wspomnień. Pan Witold Mołodyński scharakteryzował pokrótce zawartość napisanych przez siebie książek, opisując w barwny sposób swoje przeżycia z okresu przedwojennego, jak też II wojny światowej w Bieszczadach. Następnie uczniowie klasy
I TEI mieli możliwość zadawania pytań zaproszonemu gościowi, który chętnie oraz wyczerpująco odpowiadał zgromadzonej młodzieży. Na koniec spotkania autorskiego organizatorzy, dyrektor ZSTiA Grzegorz Brajewski i uczniowie, podziękowali brawami oraz kwiatami Panu Witoldowi Mołodyńskiemu za poświęcony czas i podzielenie się
z nami swoimi wspomnieniami.

                                                              Szkolny koordynator obchodów 100 - rocznicy

                                                            odzyskania przez Polskę niepodległości

                                                           mgr Jarosław Janusz

Fotorelacja w galerii

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Prev Next

Spotkanie z rodzicami

03-01-2019 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Spotkanie z rodzicami

W dniu 10.01.2019 r. / czwartek / o godz. 15:30 spotkanie rodziców z  wychowawcami klas i nauczycielami uczącymi w danym oddziale.

Read more

Z życzeniami w schronisku dla zwierząt

19-12-2018 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Z życzeniami w schronisku dla zwierząt

       Dnia 18.12.2018 klasa trzecia liceum plastycznego udała się do schroniska dla zwierząt „Wesoły kundelek” w Lesku w celu podarowania świątecznych prezentów zwierzętom ze schroniska. Klasa podarowała na...

Read more

Podsumowanie roku 2018

07-12-2018 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Podsumowanie roku 2018

Zbliżamy się do końca 2018 roku w związku z tym, nadeszła pora na podsumowanie naszej pracy oraz osiągnięć w ramach projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego   pt. „Kształcenie uczniów...

Read more

Sprawozdanie z uroczystości szkolnej - z…

03-12-2018 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Sprawozdanie z uroczystości szkolnej - z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Dnia 9 listopada o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia "Dla Niepodległej". Staraliśmy się,  przez ponad godzinę, poprzez słowo poetyckie, pieśni patriotyczne, fragmenty  prozy, pokazać drogę Polaków...

Read more