W dniu 25.10.2018r. uczniowie ZSTiA w Lesku uczestniczyli w konkursie filatelistyczno - historycznym: „Polskie drogi do niepodległości”, który odbył się w Bieszczadzkim Domu Kultury. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klas I LP (Karolina Grabas, Anna Kozarska, Izabela Wojtanowska), I TEI (Dominika Dudek, Anita Klaputek, Natalia Watras) oraz I THŻ (Miłosz Baran, Julia Przychodzień, Sylwia Matuszewska). Po części wstępnej i przywitaniu reprezentacji leskich szkół średnich: Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Leśnych, Zespół Szkół Technicznych
i Artystycznych, organizator konkursu pan Janusz Rabiej (Prezes Koła Polskiego Związku Filatelistów w Lesku), przedstawił cele wspomnianej imprezy, jej zasady oraz podał czas przeznaczony na rozwiązanie testu z wiedzy filatelistyczno - historycznej. Następnie młodzież pod okiem swoich opiekunów przystąpiła do pracy rozwiązując pisemnie przygotowane uprzednio zadania. Ostatnią część konkursu stanowiła poprawa testów przez organizatorów oraz wyłonienie finalistów imprezy. W wyniku przeprowadzonej weryfikacji wyłoniono zwycięzców konkursu, w którym III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły (klasa I TEI) - Natalia Watras. Kolejny etap konkursu, także z udziałem uczniów ZSTiA (część filatelistyczna) odbędzie się 7.11.2018r.

Szkolny koordynator obchodów 100 - rocznicy

odzyskania przez Polskę niepodległości

mgr Jarosław Janusz

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Prev Next

Spotkanie z rodzicami

03-01-2019 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Spotkanie z rodzicami

W dniu 10.01.2019 r. / czwartek / o godz. 15:30 spotkanie rodziców z  wychowawcami klas i nauczycielami uczącymi w danym oddziale.

Read more

Z życzeniami w schronisku dla zwierząt

19-12-2018 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Z życzeniami w schronisku dla zwierząt

       Dnia 18.12.2018 klasa trzecia liceum plastycznego udała się do schroniska dla zwierząt „Wesoły kundelek” w Lesku w celu podarowania świątecznych prezentów zwierzętom ze schroniska. Klasa podarowała na...

Read more

Podsumowanie roku 2018

07-12-2018 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Podsumowanie roku 2018

Zbliżamy się do końca 2018 roku w związku z tym, nadeszła pora na podsumowanie naszej pracy oraz osiągnięć w ramach projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego   pt. „Kształcenie uczniów...

Read more

Sprawozdanie z uroczystości szkolnej - z…

03-12-2018 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Sprawozdanie z uroczystości szkolnej - z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Dnia 9 listopada o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia "Dla Niepodległej". Staraliśmy się,  przez ponad godzinę, poprzez słowo poetyckie, pieśni patriotyczne, fragmenty  prozy, pokazać drogę Polaków...

Read more