Myślenie, że możesz zarabiać tylko kiedy pracujesz jest jak myślenie,
że możesz słuchać muzyki, tylko wtedy, gdy ktoś ją wykonuje na żywo.

TECHNIK EKONOMISTA INNOWACJA POLICYJNO-PRAWNA:

SPECYFIKACJA REKRUTACJI
Przedmioty punktowane: j. polski, geografia, informatyka, j. angielski lub j. niemiecki.

TECHNIK EKONOMISTA
Technik ekonomista - to zawód wciąż cieszący się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Ekonomista to osoba przygotowana do życia w XXI wieku ponieważ zna zasady funkcjonowania gospodarki i podmiotów rynkowych, a to umożliwia podejmowanie decyzji i działań o charakterze racjonalnym i efektywnym.

TECHNIK EKONOMISTA INNOWACJA POLICYJNO-PRAWNA:

Technik ekonomista to zawód szerokoprofilowy. Absolwenci mogą podjąć pracę we wszystkich podmiotach gospodarczych bez względu na ich formę organizacyjną czy własnościową. 

Kwalifikacje:

EKA.04. Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej

EKA.05. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych

Podstawowym celem kształcenia w zawodzie technik ekonomista, jest przygotowanie absolwenta do wykonywania prac i opracowań:

analitycznych w zakresie – czynników kształtujących podstawowe wielkości ekonomiczne;

badawczych w odniesieniu do – sprawności ekonomiczno – organizacyjnej podmiotów gospodarczych;

obliczeniowych w zakresie wskaźników określających sytuacje finansową firmy;

sprawozdawczych między innymi z działalności podmiotu gospodarczego; zbierania i pozyskiwania informacji rynkowych; sporządzania budżetu oraz planu działania danej jednostki i komórki podmiotu gospodarczego.

SPECJALNOŚĆ POLICYJNO-PRAWNA:

Program tej  specjalności obejmuje  naukę prawoznawstwa, prawa administracyjnego, cywilnego, karnego, gospodarczego, kryminalistykę i kryminologię, szkolenie strzeleckie, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, samoobrony, szkolenie na wypadek zdarzeń losowych i innych zagrożeń. Uczestnictwo w zajęciach organizowanych w Komendzie Policji w celu zapoznania się z pracą wydziałów oraz sprzętem będącym na wyposażeniu Policji. Udział w zajęciach pomagających w przygotowaniu do testów psychologiczno-sprawnościowych.

Uczestnictwo w rozprawach sądowych w ramach lekcji przedmiotowych organizowanych w Sądzie Rejonowym w Lesku oraz Prokuraturze. Udział  w zajęciach  mających na celu zapoznanie się z pracą kuratora sądowego, referendarza sądowego i sędziego oraz radcy prawnego.

Po ukończeniu tej klasy można podjąć naukę na kierunkach takich jak: bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo i porządek publiczny, administracja bezpieczeństwa publicznego, prawo, politologia, stosunki międzynarodowe, ekonomia, zarządzanie, a także w szkołach policyjnych i innych służb mundurowych różnego stopnia.

 

Podejmując naukę w klasie z elementami edukacji prawno-policyjnej:

  • masz możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań związanych  z wykonywaniem zawodu policjanta i prawnika
  • uczestniczysz w obowiązkowych zajęciach przedmiot uzupełniający edukacja ogólno policyjna prowadzonych przez policjanta i otrzymujesz ocenę z tego przedmiotu na świadectwie
  • zdajesz egzamin dojrzałości taki jak w innych technikach
  • realizujesz liczbę godzin z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych jak w innych klasach
  • możesz kontynuować naukę na dowolnym kierunku studiów
  • nie musisz w przyszłości podejmować pracy w służbach policyjnych

Ukończenie Technikum Ekonomicznego może być również przepustką do kariery naukowej, ponieważ ekonomia, to jedna z najważniejszych współczesnych nauk.

Ekonomiści rozumieją złożone związki przyczyn i skutków, tłumaczą, jak działa świat - nie tylko finansowy, a ekonomia, to nie tylko matematyka, ale szeroki wachlarz zagadnień, takich jak: wykorzystanie zasobów, analiza rynku, potrzeby ludzkie, sposoby podejmowania decyzji.

Ekonomia jest ważna. Ekonomia jest ciekawa. Ekonomia jest niezbędna w życiu każdego człowieka.

posługiwać się pojęciami ekonomicznymi oraz pojęciami z zakresu prawa, statystyki i sprawozdawczości,
zastosować zasady rachunku ekonomicznego,
sporządzać różne pisma, dokumenty finansowo-księgowe i sprawozdania finansowe,
obsługiwać współczesne urządzenia techniki biurowej,
wykonywać rozliczenia „wewnętrzne” i „zewnętrzne” wynikające z prowadzonej działalności sporządzać plany działalności gospodarczej,
opracować schemat struktury organizacyjnej podmiotu gospodarczego,
obliczać i interpretować wskaźniki analizy ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstwa,
stosować zasady rachunkowości w różnego typu jednostkach i instytucjach z uwzględnieniem rachunkowości: finansowej, rzeczowej, podatkowej, zarządczej, sprawozdań finansowych i ich analizy,
obsługiwać specjalistyczne programy komputerowe w zakresie obsługi programów kancelaryjnych, programów kadrowo – płacowych, magazynowo – zaopatrzeniowych, obsługi komputerowej księgi przychodów i rozchodów, obsługi systemu finansowo – księgowego i innych systemów ekonomiczno – finansowych między innymi:: Rewizor GT, Gratyfikant GT, Rachmistrz GT, Subiekt GT.

Absolwenci mogą być zatrudnieni przede wszystkim w komórkach finansowo-księgowych wszystkich podmiotów gospodarczych, a także w bankach oraz jednostkach i zakładach budżetowych.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kr…

24-09-2020 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Drodzy uczniowie! To nie prawda, że biblioteki pedagogiczne są wyłącznie dla nauczycieli i studentów. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Lesku serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do skorzystania z naszych usług...

Czytaj więcej

Nowa strona szkoły

23-09-2020 Aktualności Super User - avatar Super User

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

Czytaj więcej

Zbiorka dla Domu Dziecka w Sanoku

23-09-2020 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Zbiorka dla Domu Dziecka w Sanoku    

Czytaj więcej