„Ogród przyjazny zapylaczom.”

Owady zapylające są niezastąpionymi opiekunami każdego ogrodu. To właśnie one zapewniają odpowiednie zapylenie owoców, warzyw, drzew i roślin ozdobnych. Są więc szczególnie ważne dla odpowiedniego funkcjonowania ogródków, sadów, ale także ekosystemów naturalnych. Bez zapylaczy nie byłoby znacznej części żywności na świecie. Dlatego tak ważne dzisiaj staje się dbanie o dobrą kondycję zapylaczy na świecie, bo jak powiedział wielki ewolucjonista Karol Darwin: „Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka…”.

I MIEJSCE w konkursie „Ogród przyjazny zapylaczom” otrzymuje Igor z klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Cisnej im. Aleksandra Fredry.

 

„Skarby Przestrzeni i Krajobrazu.”

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na miejsca i krajobraz, które nas otaczają, na ład przestrzenny, ochronę walorów architektonicznych i krajobrazowych. Otaczający nas krajobraz stanowi dziedzictwo społeczności, która w nim żyje i jednocześnie świadczy o jakości życia ludności go zamieszkującej. W związku z tym powinien być przedmiotem naszej szczególnej dbałości. Krajobraz świadczy o nas samych. Chcemy uwrażliwiać młodych ludzi, by umieli dostrzegać wartości otaczającego nas krajobrazu, by odnajdywali i cenili skarby naszej przestrzeni.

Dziękujemy za tak licznie przesłane prace konkursowe. Postanowiliśmy wyróżnić i nagrodzić następujące z nich:

I MIEJSCE zdobywa praca „Panorama gór z miejscowości Czarna”, której autorem jest Aleksy, biegacz z okiem i sercem wrażliwym na otaczający krajobraz, uczeń III klasy gimnazjum 
w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Czarnej.

II MIEJSCE – praca „Stare cerkwisko w Uhercach Mineralnych” wykonana przez Tomasza z klasy III B gimnazjum z Zespołu Szkół Publicznych w Uhercach.

III MIEJSCE – praca „Widok na San” autorstwa Wiktorii z klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Józefa Blizińskiego w Bóbrce.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom 
i ich opiekunom. Życzymy wielu dalszych sukcesów w poszukiwaniu skarbów naszej przestrzeni 
i krajobrazu.

               Konkurs zorganizowany był przez Koło Młodych Architektów Krajobrazu w ZSTiA.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kr…

24-09-2020 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Drodzy uczniowie! To nie prawda, że biblioteki pedagogiczne są wyłącznie dla nauczycieli i studentów. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Lesku serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do skorzystania z naszych usług...

Czytaj więcej

Nowa strona szkoły

23-09-2020 Aktualności Super User - avatar Super User

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

Czytaj więcej

Zbiorka dla Domu Dziecka w Sanoku

23-09-2020 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Zbiorka dla Domu Dziecka w Sanoku    

Czytaj więcej