Książka kwartału I -2020 roku najpopularniejsza  wśród uczniów ZSTiA

Betty Peck / Dobranoc

Niezwykła biografia największej pomijanej milczeniem bohaterki w dziejach II wojny światowej. Opowieść o pasji, która kierowała burzliwym życiem Betty Pack, pełnym niebezpiecznych związków i karkołomnych misji o fundamentalnym znaczeniu dla zwycięstw aliantów. 
            Betty Pack, nazwana potem przez tygodnik  „Time” „Matą Hari z Minnesoty”, była olśniewającą urodą i inteligencją Amerykanką z wyższych sfer. To przyczyniło się do jej osiągnięć
w tajnej służbie. Szpiegiem została właściwie przez przypadek, ale okazało się, że jest w tej dziedzinie prawdziwą profesjonalistką. Posługując się pseudonimem Cynthia, uwodziła dyplomatów i attaché wojskowych na całym świecie, żeby zdobyć szyfry i poznać najpilniej strzeżone tajemnice. Teren jej misji nie ograniczał się jednak tylko do sypialni. Wiele razy ryzykowała życie, by przejąć ważne dokumenty. To właśnie dzięki niej zdobyto polskie książki kodowe, niezbędne do sukcesu operacji ULTRA - złamania szyfru Enigmy przez zespół Alana Turinga.

Książka

 Tytuł oryginału: The Last Goodnight  Tłumaczenie: Maciej Potulny    `Fascynująca lektura, którą czyta się bardziej jak powieść szpiegowską niż biografię. Blum wskrzesza w niej pamięć o utrzymywanej dotąd w tajemnicy bohaterce II wojny światowej. Dobrze udokumentowana książka   

Zaloguj się i napisz recenzję- najlepsza recenzja zostanie nagrodzona lub napisz na

 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Rozstrzygnięcie konkursu raz na kwartał.

.    imię, nazwisko lub nick:      Twoja ocena książki:          

Twoja recenzja:     

  1. Czy podobał Ci się tytuł książki?
  2. Czy tytuł zainspirował Cię do przeczytania jej?
  3. Opisz swoje odczucia po przeczytaniu książki .
  4. Czy polecisz tę książkę innym czytelnikom?

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kr…

24-09-2020 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Drodzy uczniowie! To nie prawda, że biblioteki pedagogiczne są wyłącznie dla nauczycieli i studentów. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Lesku serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do skorzystania z naszych usług...

Czytaj więcej

Nowa strona szkoły

23-09-2020 Aktualności Super User - avatar Super User

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

Czytaj więcej

Zbiorka dla Domu Dziecka w Sanoku

23-09-2020 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Zbiorka dla Domu Dziecka w Sanoku    

Czytaj więcej