Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.: „Międzynarodowa współpraca i poznanie nowoczesnych metod pracy, kluczem do podniesienia kompetencji przyszłych pracowników branży hotelarsko-gastronomicznej”, dofinansowanie z projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Celem projektu jest : zwiększenie konkurencyjności uczniów na rynku pracy poprzez rozwinięcie umiejętności praktycznych, zdobycie wiedzy i doświadczenia zawodowego oraz podwyższenie kwalifikacji językowych i społecznych.
Dofinansowanie projektu z UE: 148.184,00 EURO tj. 633.916,33 PLN.

Regulamin rekrutacji uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku na praktyki zawodowe w Sligo w Irlandii do pobrania

Więcej informacji w Menu: Projekty -> Praktyki w Irlandii

Działaniem głównym projektu jest czterotygodniowy pobyt na praktyce zawodowej w Irlandii 50 uczniów naszej szkoły z Technikum hotelarskiego Technikum żywienia i usług gastronomicznych Uczniowie będą pracowali 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu, przez cztery tygodnie. Praktyki odbędą się w dwóch turach po 25. Pobyt w Irlandii w każdym roku wyniesie 28 dni.  Wyjazd pierwszej grupy ma nastąpić w maju 2020 r., a drugiej maju 2021 r. W realizację projektu będą zaangażowane dwie strony:
Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku oraz instytucja organizująca pobyt uczniów czyli Partner - Your International Training z Irlandii

Relacje z praktyk zawodowych organizowanych dla uczniów z różnych krajów europejskich przez YITdostępne są na koncie 

     https://www.facebook.com/YourInternationalTraining

Miejsca praktyk uczniów Technikum żywienia i usług gastronomicznych:

 • Eale Bhan Restaurant - (https://www.ealabhan.ie/) -  wielokrotnie nagradzana (Trip Advisor Awards), jedna z najlepszych restauracji serwujących potrawy kuchni irlandzkiej. Zostaną tam również zorganizowane warsztaty dla wszystkich uczestników z tego kierunku. Których celem będzie zaznajomienie z typowymi potrawami kuchni irlandzkiej i brytyjskiej
 • Hargadon Bros – (http://www.hargadons.com) – gastropub, posiadacz gwiazki Michelin za jakość potraw
 • Radisson Blu Hotel Restaurant – restauracja w hotelu czterogwiazdkowym
 • Glasshouse Hotel Restaurant – restauracja w hotelu czterogwiazdkowym
 • Coach Lane Restaurant – restauracja specjalizująca się w potrawach z owoców morza

Miejsca praktyk uczniów Technikum hotelarstwa:

Wszystkie poniższe hotele oferują gościom czterogwiazdkowy standard pobytu

W ramach projektu organizowane będą również:

 • Kurs animacji czasu wolnego poprowadzony przez profesjonalnego trenera
 • Warsztaty kulinarne mające na celu poznanie kilku najpopularniejszych potraw kuchni irlandzkiej. W ramach kursu realizowane będą następujące zagadnienia:
  1. Wprowadzenie do kuchni irlandzkiej
  2. Tradycyjne dania irlandzkie
  3. Przygotowanie śniadania irlandzkiego
  4. Jak przygotować irlandzkie przyjęcie
  5. Najsmaczniejsze desery irlandzkie
 • Kurs z języka angielskiego zawodowego z elementami kultury irlandzkiej
 • Warsztaty psychologiczno-pedagogiczne

 

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kr…

24-09-2020 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Drodzy uczniowie! To nie prawda, że biblioteki pedagogiczne są wyłącznie dla nauczycieli i studentów. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Lesku serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do skorzystania z naszych usług...

Czytaj więcej

Nowa strona szkoły

23-09-2020 Aktualności Super User - avatar Super User

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ SZKOŁY

Czytaj więcej

Zbiorka dla Domu Dziecka w Sanoku

23-09-2020 Aktualności DYREKTOR - avatar DYREKTOR

Zbiorka dla Domu Dziecka w Sanoku    

Czytaj więcej